דף הבית
פרוביוטיקה
 פרוביוטיקה
 שאלות נפוצות
ויטה ביוסה הפרוביוטיקה שלנו
 ויטה ביוסה - מה זה?
 המלצות שימוש בויטה ביוסה
 חליטת צמחי מרפא בויטה ביוסה
 תעודת כשרות
 ביוסה בעולם
 ויטה ביוסה- הוראות אחסנה
מאמרים
 עולם הפרוביוטיקה
 מאמרים מדעיים מתורגמים
 בריאות מאת ריבי וקשל רוזנברג
תגובת לקוחות
קניה באתר
 רכישה אונליין
 היכן ניתן לרכוש?
צור קשר
דף הבית
המלצות שימוש בויטה ביוסה

פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים

ישנן שלוש דרכים שונות להידבק בפטרת ציפורניים והן הידבקות מאדם לאדם, מאדמה לאדם וכמו כן הידבקות מבעל חיים לאדם. פטרת ציפורניים היא מדבקת רק כאשר האדם נושא תכונה גנטית אשר חושפת אותו להידבקות. כאשר הציפורן לא יציבה כתוצאה ממערכת חיסון חלשה, תזונה לקויה או כתוצאה ממכה, הסיכוי להידבק בפטרת ציפורניים גבוה יותר. פטרת ציפורניים לרוב מתחלקת לשלוש קטגוריות שונות והן דרמטופיטים, עובשים ושמר כאשר כל אחת מהן מתבטאת באופן שונה באזור הציפורן.

כיצד מזהים שמדובר בפטרת ציפורניים?

ישנם מספר תסמינים שמופיעים ובאמצעותם ניתן לזהות ולאשר כי אכן נדבקתם בפטרת ציפורניים. לרוב, הציפורן משנה את צבעה לגוון צהבהב או חום ובמקרים חמורים אף גורמת לשינוי במראה של הציפורן עד כדי התרוממות והתנתקות הציפורן מהבסיס. הציפורן עלולה אף להתעבות ולהתפורר כתוצאה מהידבקות בפטרת ציפורניים. פטרת בציפורניים לרוב כרוכה באי נוחות ואף כאב אך כיום ניתן למצוא מספר דרכים המסייעות בפתרון הבעיה.

טיפול קונבנציונלי בפטרת ציפורניים

כאמור, ישנן מספר דרכים לטפל בפטרת ציפורניים. ראשית, עלינו לגשת אל רופא עור אשר יאבחן ויאשר כי אכן מדובר בפטרת ציפורניים. דרכי טיפול העיקריים בפטרת ציפורניים הינם:

 • טיפול באמצעות כדורים הניתנים בהתאם לסוג הפטרייה
 • טיפול באמצעות לייזר
 • טיפול באמצעות משחות

טיפול באמצעות פרוביוטיקה

דרכי הטיפול הקונבנציונליות יכולות לסייע בפתרון הבעיה אך טיפול בפרוביוטיקה יעיל יותר כיוון שיחסית לגודל הפטרייה, חיידקים פרוביוטיים קטנים יותר בגודלם ולכן יוכלו לחדור ביתר קלות אל הציפורן עם הפטרייה ואף יחסלו אותה כליל בניגוד לאופן בו פועלות המשחות שלא תמיד יעילות בחדירה אל הציפורן. בניגוד לטיפולים קונבנציונליים, הטיפול בויטה ביוסה לא חושף אותנו לפגיעה בכבד כמו למשל טיפול בכדורים. בנוסף, אנשים בעלי מערכת חיסון חלשה אשר חשופים יותר לזיהומים ודלקות כמו פטרת ציפורניים, יכולים לצרוך פרוביוטיקה כתוסף תזונה על מנת למנוע מראש התפתחות של פטרת ציפורניים. ויטה ביוסה הוא תחמיץ עשיר בפרוביוטיקה ויכול להווה פתרון מושלם עבור פטרת בציפורניים. חשוב לציין שגם מבחינת עלויות, שימוש בויטה ביוסה זול יותר באופן יחסי בהשוואה לטיפול בלייזר והתוצאות מדברות בעד עצמן.

טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות ויטה ביוסה

שימוש בויטה ביוסה יכול לשמש כפעולת מניעה או כפתרון לפטרת ציפורניים. ויטה ביוסה הוא מוצר טבעי אורגני וכיוון שהוא מגיע בצורת נוזל הוא אפקטיבי ויעיל יותר ביחס לשימוש בפרוביוטיקות אחרות שלרוב מגיעות בצורה של כדורים או אבקה. כיוון שויטה ביוסה מגיע בצורת נוזל, החיידקים המוחזקים בו חיים ולכן הפעולה מתבצעת באופן מיידי.

מניעה- מאחר והמוצר נוזלי ניתן למרוח אותו על הציפורניים ובכך להקטין באופן משמעותי את הסיכוי להידבקות.

טיפול בציפורן נגועה- ראשית יש לקצוץ את הציפורן עד כמה שניתן ולוודא כי לפני כל טיפול האזור שטוף היטב ונוקה באופן יסודי. ישנם מספר שלבים לטיפול בפטרת ציפורניים:

-       במהלך השבוע הראשון של הטיפול, יש למרוח את הויטה ביוסה על הציפורן הנגועה בעזרת צמר גפן ולאחר מכן לעטוף עם פלסטר ולהשאיר את האזור עטוף למשך כל הלילה.

-       לאחר השבוע הראשון, יש לבצע את מריחת החומר במשך חודש ימים כאשר ממתינים למשך דקה ואם ניתן אף יותר בכל טיפול.

-       לאחר חודש, יש לבצע את אותו טיפול בתדירות של פעמיים בשבוע עד אשר הציפורן מתחלפת.

כיוון שהידבקות בפטרת ציפורניים עלולה לשנות את מבנה הציפורן, חשוב לזכור כי החלק הנגוע לא ישנה את צורתו אך מראה הציפורן יהיה בריא בסוף הטיפול. כאשר מדובר בפטרת ציפורניים בבוהן כף הרגל, הציפורן תתחלף לחלוטין במשך הזמן (עד חצי שנה).

במידה ויש חשש לפטרת ציפורניים, ניתן למרוח ויטה ביוסה ובכך להקטין באופן משמעותי את הסיכוי להידבקות. על מנת להתחיל את הטיפול בפטרת ציפורניים באמצעות ויטה ביוסה עלינו לנסות ולקצץ את הציפורן עד כמה שניתן ולוודא כי לפני כל טיפול אנו שוטפים את האזור על מנת לנקותו באופן יסודי. ישנם מספר שלבים לטיפול בפטרת ציפורניים:

 • במהלך השבוע הראשון של הטיפול, יש למרוח את הויטה ביוסה על הציפורן הנגועה בעזרת צמר גפן ולאחר מכן לעטוף עם פלסטר ולהשאיר את האזור עטוף למשך כל הלילה.
 • לאחר השבוע הראשון, יש לבצע את מריחת החומר במשך חודש ימים כאשר ממתינים למשך דקה ואם ניתן אף יותר בכל טיפול.
 • לאחר חודש, יש לבצע את אותו טיפול בתדירות של פעמיים בשבוע עד כאשר הציפורן מתחלפת.

כיוון שהידבקות בפטרת ציפורניים עלולה לשנות את מבנה הציפורן, חשוב לזכור כי החלק הנגוע לא ישנה את צורתו אך מראה הציפורן יהיה בריא בסוף הטיפול. כאשר מדובר בפטרת ציפורניים בבוהן כף הרגל, הציפורן תתחלף לחלוטין במשך הזמן (עד חצי שנה).

לרכישת ויטה ביוסה

כיצד ניתן למנוע פטרת ציפורניים?

ישנן מספר דרכים שבאמצעותם ניתן לנסות ולמנוע פטרת ציפורניים:

 • שמירה על היגיינה בסיסית באזור הציפורניים בהן בידיים והן בכפות הרגליים.
 • שטיפה יומית של הידיים וכפות הרגליים עם מים וסבון.
 • אוורור הנעליים, במיוחד כאלה הנעשה בהן שימוש רב. במקרה ומדובר בנעלי עור, ישנן אפשרויות של שימוש בחיטוי או טלק.
 • מומלץ להחליף גרביים כל יום
 • קציצת ציפורניים במידת הצורך

חשוב לזכור כי גם אם אין באפשרותנו לוודא כי אנו לא נדבקים בפטרת ציפורניים באופן וודאי, עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת לנסות ולמנוע את ההידבקות שכרוכה באי נוחות ובהרבה מן המקרים בלא מעט כאב.

לרכישת ויטה ביוסה

 

אופן השימוש בוויטה ביוסה כמתואר הינו מידע מקצועי ואינו משמש התוויה רפואית, דיאגנוזה או יעוץ תרפויטי. אין לקבל את הנחיות השימוש הנ"ל כתחליף לטיפול מקצועי ואין להפסיק לקחת תרופות לפי מרשם הרופא המטפל ו/או לפי הידע הרפואי המקובל. יתר על כן, רצוי שקורא הכתבה הזאת יודיע לרופא המטפל על המידע שבכתבה זו. כאשר הקורא משתמש באחת ההנחיות לשימוש בוויטה ביוסה הוא פועל לפי רצונו האישי ולוקח על עצמו את האחריות. על אנשים הנוטלים תרופות מרשם או כל חומר אחר המכיל חיידקים, בעלי רגישות ידוע לצמחים, נשים בהריון ותינוקות, יש להיוועץ עם רופא.

דף הביתהדפסהמפת האתרמדיניות שמירה על פרטיות